25-26 жовтня 2016 року відбулись перші навчання з питань організації та здійснення публічних закупівель

Реформація державних закупівель відбулася дуже стрімко і електронні закупівлі  уже стали реаліями сьогодення. Попри це, для більшості замовників торгів робота в електронній системі закупівель «Прозорро» залишається викликом. При  проведенні  та організації тендерних процедур в електронній формі за новими правилами в замовників торгів виникає багато труднощів і запитань через  їх недостатню обізнаність з порядком роботи в системі та нормами діючого законодавства.

Саме тому, 25-26 жовтня 2016р. вперше відбулося навчання з питань організації та здійснення публічних закупівель, організоване ПП «Центр публічних закупівель «Тендер-Експерт», метою якого було допомогти замовника торгів розібратися з усіма практичними та теоретичними нюансами проведення процедур закупівель. Лекції читали працівники ПП «Центр публічних закупівель «Тендер-Експерт» – досвідчені фахівці з державних закупівель, які мають знання та великий практичний досвід у цій сфері та представник Львівського представництва електронного майданчику «Держзакупівлі.онлайн».

Перший день навчання  розпочався з розгляду базових положень та принципів здійснення державних закупівель, інституційної структури системи публічних закупівель та аналізу нормативно-правової бази, що регулює питання проведення закупівель. Також було  детально розглянуто питання організації закупівельної діяльності замовника, в тому числі  правовий статус тендерного комітету або уповноважених осіб  та їх функції. Було  поетапно проаналізованопроцес планування закупівель. Замовники отримали вичерпну інформацію про те як правильно визначати предмет закупівлі, як  складати  та що включати до річного плану закупівель та додатку до нього.   Представник електронного майданчику «Держзакупівлі. Онлайн» розповів про загальну концепцію роботи системи,  правила реєстрації  на електронних майданчиках та роботи на них і наочно  продемонстрував як працювати з майданчиком при проведенні тієї чи іншої процедури. Опісля було детально розглянуто питання проведення допорогових електронних закупівель. Завершився перший день навчання наданням відповідей на питання слухачів, які їх найбільше турбують, обміном досвідом між спеціалістами, аналізом конкретних практичних ситуацій та жвавим обговоренням найбільш цікавих моментів навчання.

Другий день курсу був присвячений детальному вивченню усіх  аспектів процедур закупівель. На першій лекції слухачі отримали  вичерпну інформацію про те, як правильно  підійти до підготовки тендерної документації, для того щоб дотриматись всіх вимог Закону і при цьому ефективно здійснювати закупівлі. В ході лекції було наведено багато прикладів з практики та обговорено низку проблемних питань.  На наступній лекції тренер детально розповів  про алгоритм проведення відкритих торгів, присвятивши  увагу, в тому числі певним особливостям в проведенні процедур закупівель залежно від їх очікуваної вартості чи виду предмета закупівлі.Опісля було детально обговорено виняткові умови застування та алгоритм проведення переговорної процедури закупівлі за новим Законом. Окремо лектор зупинився на особливостях таких поширених закупівель як закупівлі електроенергії, водопостачання, теплопостачання тощо. Також слухачам цікаво було дізнатися яким чином правильно вносити зміни до догорів, укладених за результатом процедур закупівель. І на останній лекції слухачі курсу отримали корисну інформацію про порядок оскарження процедур закупівель, контроль і відповідальність в закупівлях.

По завершенню курсу усім слухачам були надані практичні посібники «Закупівлі ProZorro» та сертифікати про проходження навчання.

Можна впевнено стверджувати, що в ході навчання замовники отримали відповіді на всі запитання які найбільше їх турбували, а також багато корисних порад. Звичайно, всю теоретичну базу охопити за два дні дуже складно, але ми сподіваємось що, кожен слухач залишився задоволеним та отримав достатній багаж знань для самостійного проведення електронних закупівель.

Дякуємо всім учасникам навчання за участь, та плідну співпрацю!!! Окремо хочемо висловити подяку тим замовникам, які заповнили анкети та залишили позитивні відгуки.

Більшість учасників курсу відзначали особливо теплу і дружню атмосферу навчання.Високу оцінку отримав професійний підхід тренерів, які доносили інформацію доступно, зрозуміло і послідовно,   приділяючинайбільшу увагу  саме практичним моментам проведення процедур закупівель і розбавляючи теоретичний матеріал цікавими прикладами із власного досвіду.Також приємні враження  залишились від комфортних умов затишного конференц-залу готелю «Жорж», смачних  обідів і кавоперерв.

 Звертаємо увагу!! ПП «Центр публічних закупівель «Тендер-Експерт» буде і надалі проводити навчання у сфері державних закупівель, тому запрошуємо усіх бажаючих. Детальну інформацію про подальше навчання можна знайти на нашому сайті.

Leave A Comment